Historia

Przedsiębiorstwa Produkcji Urządzeń Pralniczych Pralma” sp. z o.o.

P.P.U.P.Pralma” sp. z o.o., powstało w 1992 roku z inicjatywy pracowników byłej państwowej firmy F.M.P.Prama” - wówczas największego producenta przemysłowych urządzeń pralniczych, z silną obecnością na rynku wschodnim.

Kosntruktor, manager, technolog i szef produkcji - zabrali ze sobą wiedzę, doświadczenie i wizję nowoczesnych, prostych w obsłudze oraz ekonomicznych przemysłowych urządzeń pralniczych, gwarantujących komfort pracy i pełną elastyczmość procesu prania. Dzięki temu P.P.U.PPralma” sp. z o.o. stała się szybko wiodącym na rynku, producentem i dostawcą komercyjnego oraz przemysłowego wyposażenia do pralni wodnych każdego typu i wielkości.

Obecenie Pralma to jedyny producent przemysłowych urządzeń pralniczych w Polsce oraz największy eksporter urządzeń do transportu i składowania prania w pomieszczeniach pralni. Od 1994 roku współpracujemy z firmą Primus - światowego lidera w dostarczaniu wyposażenia pralniczego dla pralni przemysłowych, oferując wysokiej klasy urządzenia marki Primus oraz zapewniając wykwalifkowany i sprawny serwis tych urządzeń i dostęp do części zamiennych.

Zdjęcia niektórych urządzeń pralniczych marki Pralma

Produkowane przez nas urządzenia znane są z historycznej już trwałości i niezawodności. Oprócz solidnej konstrukcji, zapewniają najprostszą z możliwych obsługę. Oferujemy pralnicowirówki sztywnomocowane, serii Pralma, pralnice bębnowe o załadunku czołowym i bocznym serii PB i PC, pralnicowirówki sztwynomocowane normalnoobrotowe serii BH i wysokoobrotowe serii BW z “barierą higieny” oraz suszarki bębnowe o podgrzewie elektrycznym bądź parowym serii SE / SE oraz szeroką gamę popularnych na całym świecie wózków i regałów do transportu mięszyoperacyjnego bielizny w pralni przemysłowej.